Katuse värvimine

Katuse värvimine

Anna oma vanale katusele uus elu ja uuele katusele kaitse vananemise eest!

Katuse hooldus on sama tähtis kui katuse ehitus. Iga maja vajab nii väljast kui seest hooldamist, nii ka katused! Korrapärane katuse puhastus või värvimine pikendab katuse eluiga ning aitab ennetada võimalike probleeme enne kui need tekkida jõuavad. Katused on kogu hoonest kõige suurema ilmastiku koormuse all, kuid kahjuks pööratakse Eestimaal sellele veel liiga vähe tähelepanu. Katust värvides õnnestub katuse materjali eluiga pikendada kordades tootjate poolt antud kasutuseast. Värvitud katust on hõlbus hooldada ja meeldiv vaadata, andes kogu majale lisa väärtuse.

Värvime vastavalt põhjamaistele ehitustavadele plekk-, kivi- ja eterniitkatuseid, kasutades värvitootjate poolt väljatöötatud tehnoloogiaid ja värve. Värvime katuseid nii pintsli kui ka kõrgsurve meetodil! Kasutame selleks alküüd- ja kahekomponendiga värve.

Ettevalmistustööde käigus on võimalik teostada veel järgmisi töid:
• Vanade katuseplekkide ja äravoolusüsteemide eemaldamine ja asendamine uutega.
• Korstnate ja ventilatsiooni läbiviikude taastamine.
• Amortiseerunud katuse aluskonstruktsiooni ja räästa või parapeti taastamine.

 

Plekk-katused

Tsingitud terasplekk-katuse säilimise seisukohalt on ülioluline selle korrapärane värvimine

Varem värvitud plekkpinna uuesti katmisel või parandamisel tuleb esmalt kindlaks teha kasutatud värvitüüp. Alküüdvärviga kaetud katuse tunneb ära värvi tükkidena koorumise järgi, grafiitvärv läigib metalselt ja määrib sõrmeotsad hõõrumisel halliks, linaõlisisaldusega värviga kaetud pinna tunneb aga ära nn. krobelise krokodillinaha järgi. Kui üks värv on andnud hea tulemuse, tuleks seda ka järgmisel korral kasutada kuna kaasajal toodetakse väga palju erinevaid värve, mis teeb korduval värvimisel täpselt sama koostisega värvi leidmise üsna keerukaks. Seetõttu on soovitav märkida üles kasutatud värvitüübi nimi, värvimise aasta ja tooni number.


“Poradur” värviga katuse värvimine:
Kahe komponendiga värv on valmistatud professionaalseks kasutamiseks plekk-katustele. Töö tehakse kõrgsurve meetodil, e. õhuta pealekandmisel. Plekivaltsid ja keeruliselt ligipääsetavad kohad katusel, värvime pintsli või rulliga. Enne värvimist peseme mustuse, vana värvi, lahtise rooste spetsiaalse pesuainega või samblaeemaldus vahendiga, et tagada värvi nake. Kui katuselt nähtavad veetilgad või niiskus on ära kuivanud, saab värvimisega alustada.

Värvi “Poradur 2k HS Tectum” peamised plussid:

  1. Üks suuremaid plusse on värvi kiire kuivamine, kuna katust värvides on alati vihmahoogude oht olemas.
    * Tolmukuiv 60 min. – värvipind on nii kuiv, et tolmuosakesed enam sinna ei kleepu
    * Puutekuiv 120 min. – värvitud pinda võib juba käega puudutada
    * Üle värvimiseks kuiv 120 min. – pind on piisavalt kuiv, et peale kanda teine kiht värvi
  2. Värvi hea elastsus tagab, et värvi lõhenemist ei toimu.
  3. Värvil on hea UV kaitse, ning värvid ei kaota oma tooni aastate jooksul!
  4. Kasutusaeg värvil, pärast värvi ja kõvendi segamist on 24 h!

 

Betoonkivi- ja eterniitkatused


“Isonit” värviga katuse värvimine:

Isonit värv on valmistatud professionaalseks kasutamiseks kivi- ja eterniit katustele. Isonit on 100% puhta akrüüli sisaldusega katusekate ja 197%-lise elastsusega! Isonit on veekindel, kuid avatud veeauru difusioonile, mis võimaldab veel ja niiskusel väljuda materjali alt kliimamõjutuse vastase kaitse suurendamiseks. Isonit on kerge peale kanda, kuivab kiiresti, ning on ultraviolett-kiirguse kindel.
Värvimine teostatakse kõrgsurve meetodil. Keeruliselt ligipääsetavad kohad värvime pintsli või rulliga. Enne värvimist peseme mustuse ja sambla spetsiaalse pesuaine vahendiga, et tagada värvi nake. Katuse värvimisega võib alustada kui katusematerjal on kuiv, õhutemperatuur 5-30 kraadi C juures, ning suhteline õhuniiskus alla 80%.

Värvikaart RR / RAL