Vihmaveesüsteemid
Hoone säilimise seisukohalt on ülimalt oluline töökorras sadeveesüsteem.
Vihmaveesüsteemi kõige vanemad sadeveerennid olid õõnestatud puidust ning nende vastupidavust võidi suurendada tõrvamise abil. Lihtsaid räästarenne tehti ka laudadest (kaks lauda löödi serva pidi täisnurga all kokku). Vaskplekist hakati sadeveesüsteeme kasutama u. 17.saj., kuid materjali hinnalisuse tõttu, ei olnud see enamikule kättesaadav. Plii-, raud- ja tsingitud pleki ilmudes 19.saj. hakkasid levima ka nendest materjalidest vihmaveetorud, rippuvad – vihmaveerennid ja katusepealsed valtsrennid. Maapinnale jõudnud vesi juhiti vastavatesse kanalitesse või koguti tünni. Hiljem liideti sadeveetorud otse maa-aluse kanalisatsioonisüsteemiga.
Sadeveesüsteemide parandamisel ja asendamisel tuleks lähtuda ajaloolisest traditsioonist. Kasutada võiks samu võtteid mis antud maja puhul varem kasutust leidnud või võtta eeskuju mõnelt sama perioodi hoonelt.
Vihmaveesüsteemide abil juhitakse katuselt tulev vesi maha ja sealt omakorda hoonest eemale. Vihmaveesüsteemi peamised osad on räästaste horisontaalsed veerennid ja neist alla juhitavad vihmaveetorud (lehtriga või ilma). Vihmaveerennide ja vihmaveetorude mõõtmeid, ning allatulekute arvu mõjutab eelkõige katusele tuleva vee kogus ja katuse kuju. Veerenni ja torude paiknemine tuleb iga kord eraldi läbi mõelda selliselt, et veekoormus jaguneks süsteemi osade vahel võimalikult ühtlaselt. Oluline on ka, et rennid ja torud asetseksid maja välimuse seisukohalt võimalikult loomulikult, ning moodustaks arhitektuurse tervikliku üld pildi. Tavapärased vihmaveetorude paiknemiskohad on maja nurgad ja akende vahed.
Lamekatuselt võib vett ära juhtida kas katuseräästais paiknevate veesülitite või sisemiste torude abil.
Vihmaveesüsteem:- Pikendab hoone eluiga
- Juhib sadevee seintest eemale
- Kaitseb fassaadi niiskusekahjustuste eest
- Kaitseb vundamenti niiskusekahjustuste eest
- Annab hoonele tervikliku ilme
Tänapäeval on vihmaveesüsteeme valdavalt kahe suguseid, ümmargused ja kandilised. Sisuliselt ei erista kandilist ja ümarat renni teineteiste ükski funktsionaalne omadus, küll aga saab klient valida hoonega visuaalselt paremini sobiva vihmaveesüsteemi.
Vihmaveesüsteemid valmistatakse vastavalt kliendi mõõtudele ning värvikataloogist valitud värvile. Pakume nii masinal toodetud vihmaveerenne ja vihmaveetorusid, kui ka töökojas käsitsi valmistatuid.